Kedvezményes kötelezõ biztosítás

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.
Avatar
KovZoo
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 497
Csatlakozott: 2009 jan. 10, 01:47 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: KovZoo » 2009 márc. 03, 02:45 pm

Én hamarosan veszek GTIt és a mostani 1,3 marad a nevemen és fizettem érte 18600ft/negyed év. GTIre apumnak B10zel asszem 24.000ft lesz egy évre a Posta biztosítónál :) Anyum Postán dolgozik, lehet hogy kapok vmi kedvezményt...de nem hiszem.

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2009 márc. 24, 11:32 am

Éljenek a biztosítók!

Van egy olyan nagyszerû szabály, hogy csak akkor kerülhetsz 1 bónusz besorolással jobb besorolásba, ha az elõzõ évben, vagy az elõzõ szerzõdésben 9 hónap folyamatos díjfizetésed volt, EGY BIZTOSÍTÓNÁL!

Szóval az nem számít, hogy én lassan már 15hónapja folyamatosan fizetek és nem is okoztam kárt a biztinek, (egyiknek sem) most megint A0ban furikázhatok, magasabb negyedéves díjjal, és megint várhatok egy évet, hogy lejjebb menjen az összeg.

Jeeeee!!!... :(
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30

Avatar
XJS
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2008 jan. 09, 08:57 pm

Hozzászólás Szerző: XJS » 2009 márc. 24, 01:26 pm

Nemtom volt e mar szo rola, de a Bogarasok klubjanal lehet kotni occso (34eft/ev+kb 10eft tagdij, valtsagdij, stb ) biztositast, egyediesitett, limitalt szerias, kultikus, stb autora 0-25 eves korig. 25 felett meg veteran. e9 gti-re kotottem januarban, A0-val mert evekig nem volt a nevemen biztositas. A srac aki intezte (a klubelnok szemelyesen) igen profin, gyorsan csinalt, fotozott, dokumentlat pecsetelt, kb 20 perc volt az egesz, pedig be sem jelentkeztem hozza telefonon (A kerojan van az iroda is.) 2 het mulva az Allianz kuldte az egyedi pecsetes eves papirt. Egyszoval korrekt volt minden, ajanlom.
http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/po ... jtabla.jpg

Avatar
decaon16
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 854
Csatlakozott: 2007 máj. 20, 03:22 pm
Autód gyártási éve: 1997
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: G6
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Hungary

Hozzászólás Szerző: decaon16 » 2009 márc. 24, 10:37 pm

Már volt róla szó, a topik elsõ oldalán fellelheted:
decaon16 írta:Sziasztok!
A minap a kötelez? biztosításról beszéltem az egyik haverommal, és azt mondja hogy az ? klubjuknál van klubbos biztosítás amit az Allianznál lehet megkötni ami 20 040 ft egy évre, akinek 1500 ccm-nél kisebb mocija van, és A00-ban van! Persze els?nek el kell bírálni a kocsit, és csak utána lehet megkapni! Ami jó benne ha kárt okoztok kifizetik, de nem kaptok malust! Olyasmi flottakedvezmény van ami pl a taxisoknál is van! Valami hobby autó kötelez? biztosításnak hívják! Azt mondja, hogy a bogarasok klubbjánál érdekl?djük ha konkrétum kell mert ?k intézik ezt!
Szerintem érdemes lenne utánnaérdekl?dni, most kötelez? biztosító váltási id?szakban! Pláne hogy a tagok jó része biztosan többet fizet évente, mint 20 040 ft!
Itt részletesebben találtok infót!
http://www.kedvezmenyesbiztositas.hu/
Els?sorban a Budapesti tagokat kérném, hogy ha valaki tud rá id?t szakítani, akkor menjen el a Magyarországi Bogarasok Klubja Irodába (Budapest, 1192 Zalaegerszeg u. 13. 1. em. 6.) és érdekl?dje meg, hogy milyen lehet?ségünk lenne nekünk erre, mint nem hivatalos klubnak!
El?re is köszönöm!
1997 E11 Liftback 1,3 G6
Misel (Volt adminisztrátor bácsi)

Kép
"Így vagy úgy, de a sors visszafizet mindenkinek mindent!"

Avatar
Lyani
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1676
Csatlakozott: 2007 ápr. 22, 01:13 am
Autód gyártási éve: 2012
Autód típusa (és generációja): Auris
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: Hatchback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Szigethalom

Hozzászólás Szerző: Lyani » 2009 okt. 10, 12:52 pm

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2009/1 ... _2011-tol/

Na nem tudom ez kinek lesz jó vagy rossz. :roll:
Auris MK1 HSD Sol 5 door Hatchback
OFF: 2003 Patrol Y61 LWB ZD30

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2009 okt. 10, 01:27 pm

Ahogy nézem én jobban, mert eddig a 4. lépcsõbe tartoztam, mostantól pedig a 4A-F 65Kw-os motorommal a 3.-ba fogok :)
Bár ahogy ismerem ezt a rohadt rendszert, még így is többet fogok fizetni :evil: :agre: :gyilkos:

Mostani:
Személyautónál - ugyanúgy, mint eddig - a 850 köbcenti alatti, a 851-1.150 köbcenti közti, az 1.151-1.500 köbcentiig, az 1.501-2.000, a 2.001-3.000 köbcenti

2011-tõl:
A teljesítmény alapú besorolás kategóriái a személyautóknál: 37 kW alatt, 38-50, 51-70, 71-100, 101-180 kW, illetve e teljesítmény felett.
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Ewing
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 647
Csatlakozott: 2009 jún. 27, 02:09 pm
Autód gyártási éve: 1990
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: XLi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Ewing » 2009 nov. 05, 11:09 pm

Sziasztok!

Ne feledje senki most van a biztosítováltási idõszak.
Én újrakötöttem.

Idén: 38820 Ft volt egyévre
Jövõre: 22080 ft lesz szintén egész évre :D .

Nézzetek utána, érdemes!
EE90 2E-E; 1,3 Liftback

Avatar
horvatht
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2009 jún. 30, 08:28 pm
Tartózkodási hely: bp

Hozzászólás Szerző: horvatht » 2010 feb. 04, 11:35 pm

A 25 év alatti jármûvekre vonatkozó biztosításról szeretnék kérdezni. Páran beszélgettünk ma errõl, meg utána is néztem, de egyrészt nem teljesen tiszta a dolog, másrészt felmerült egy-két probléma.

1. A bogár/trabi klubon keresztül az allianznál köthetõ biztosítást el lehet intézni, viszont a kérdésem az, hogy ez a használtautó vásárlásától számított 5 napon belül el lehet-e intézni? (Ez azért érdekes mert a napokban történne és még nem kezdõdött el ennek intézése) Mert 5napon belül elvileg be kéne jelenteni az önkormányzatnál az autó tulajdonosváltozását és ahhoz kell a biztosítás is.

2. Azt hiszem az uniqa biztosítóról beszéltünk még, ahol nem kell semmilyen klubon keresztül intézni a dolgot, viszont egy fórumon olyasmit találtam, hogy náluk csak úgy lehet ezt a biztosítást megkötni, ha mellette van egy másik "normális/napi használatban levõ" autó a tulajdonos nevén.

Ha valamit rosszul írtam akkor javítsatok ki és egészítsétek ki a saját tudásotokkal/tanácsaitokkal legyetek szívesek.

Avatar
RWD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 11:56 am
Autód gyártási éve: 1981
Autód típusa (és generációja): Starlet
Autód felszereltségi jelölése: STD
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)

Hozzászólás Szerző: RWD » 2010 feb. 05, 01:29 am

Nálunk a következõ a helyzet:
Az autó ugyebár 33 éves, így kedvezményes KGFB-t lehetne rá kötni.Azonban nekem nem volt sem idõm, sem alkalmam errõl megfeelõen tájékozódni, így megkötöttük az Allianznál.Direkt kérdeztem a pacákot, hogy tud-e ilyesfajta kedvezményrõl, hülye lett volna helyeselni.Tehát Fater lett az üzemben tartó, így jött ki elvileg 6000/negyedév, ami aztán szépen felment erre az évre 8900/negyedévre. Ezt szóvá is tettem a faszinak, hogy átbaszott õ meg csak fogta a fejét: "ejnye hát nem szóltam hogy újra kell kötni?.." valami ilyesmid hadovált, de már lényegtelen is.

Kérdésem a következõ.Ugyebár idén kitolták a késedelmi/türelmi/akármilyen idõt 30 napról 60-ra.Január 1-ig. évényes a legutóbbi befizetett csekkem, tehát ezzel még február végéig mehetnék.Azt olvastam, hogy ha eddig sem fizetem be a következõ csekket, akkor automatikusan szerzõdést bontanak.Ha esetleg erre játszanék, akkor megnyílna az út a Bogár/Trabant klub felé egybõl, jól gondolom?Vagy ez így nem mûködhet?Sanda a gyanúm hogy nem, akkor mindenki ezzel trükközne valszeg.

Lényeg a lényeg, el szeretnék csípni egy ilyen kedvezõ "veterán" biztosítást, most év elején.Kérdés hogy kivitelezhetõ-e bármilyen formában ez?

Köszi, és bocs a regényért :D
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2010 feb. 05, 05:43 pm

Valóban február 28ig jó a régi biztosítás. Elvileg ha nem lesz befizetve a biztosító felmondja a szerzõdést és akkor meg lehet kötni az újat. Utánajárok, megkérdezek a kollégám, mert biztosításokkal is foglalkozunk, de így nem mernék erre a variációra megesküdni. Biztosítás kötésnél rögzíteni kell, hogy érdekmúlással a régi biztosító felmondta a szerzõdést és nem tudom, hogy ez von e vmilyen következményt maga után.
És valóban, ha váltásnál újraköti az ember akkor olcsóbb lesz. Fel kell mndani a régit és kötni egy újat ugyanott...
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2009 feb. 02, 07:04 pm
Tartózkodási hely: Érd, Budapest

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2010 feb. 05, 05:50 pm

Na, akkor a KKGFB-rõl. (Kedveményezes Kötelezõ Gépjármû Felelõség Biztosítás)

Trabant-Wartburg/Bogár Klubbon keresztül bárki tud kötni kedveményes biztosítást. Ehhez az szükséges, hogy tagja legyél a klubbnak.
Úgy tudsz tagja lenni, hogy írsz nekik, hogy szeretnél kedveményes biztosítást. Ezután belépsz a klubba, befizeted az évi 6000-s tagdíjat.
A kedvezményesbiztosítás.hu oldalon láthatjátok a biztosítások összegét.
Ezt az összeget banki átutalással is ki lehet elvileg egyenlíteni, én úgy kötöttem biztosítást, hogy be se mentem hozzájuk. Bár ez nem idén volt.
A megkötendõ jármûrõl szükség lesz fotókra, úgyhogy ehhez célszerû egy szebb állapotát mutatni a verdának.
Tavalyig csak 1 biztosítónál volt veterán, az Allianz-nál.
Én idén átmentem a Generalli-hoz, ott olcsóbb, és elvileg jobb is.
Van km megkötés, de ezt szerintem senki nem ellenõrzni.

Ha van kérdés, keressetek.
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép

Avatar
Bohi
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3288
Csatlakozott: 2007 ápr. 17, 10:55 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Bohi » 2010 feb. 05, 08:34 pm

Persze, sztem ez eddig is világos volt. Év végén nincs is gáz váltani, de év közben eddig úgy volt, hogy nem lehetett biztosítót váltani, mert olyan kedved volt. Ha nem fizetted és a biztosító felmondta a szerzõdést akkor is csak ugyanannál a biztosítónál köthetted újra. Idén változott a jogszabály és elvileg bármikor lehet biztosítót váltani csak nem tudom pontosan a menetét. Sztem fel kell mondani a régit és kötni máshol, de ezt hétfõre meg tudom majd mondani!
Vagy ezzel kapcsolatban SlampiXXX??? :wink:
'87 E8 GT SEDAN
Prius II

Avatar
Slampixxx
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3335
Csatlakozott: 2009 feb. 02, 07:04 pm
Tartózkodási hely: Érd, Budapest

Hozzászólás Szerző: Slampixxx » 2010 feb. 05, 08:41 pm

Bohi írta: Vagy ezzel kapcsolatban SlampiXXX??? :wink:
Nem vagyok biztosítási ügyintézõ, sem biztosítási csaló :D, így ebben a témában nem tudok hozzászólni.
Corolla KE50 Liftback_ 1977
Corolla TE51 Liftback
Corolla TE51 Liftback DeLuxe USA_ 1979
Model F_ 1986

·A komoly vasak hátul tekernek·
Kép

Avatar
AndrewGL
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 996
Csatlakozott: 2007 szept. 07, 11:38 am

Hozzászólás Szerző: AndrewGL » 2010 feb. 05, 11:04 pm

Gyerekek ne szopassatok már...

25 éves vagy annál idõsebb (forgalmiban gyártási évnél 1985 vagy annál régebbi ádtum szerepel) BÁRMILYEN KLUBHOZ VALÓ CSATLAKOZÁS NÉLKÜL köthetõ ún. "veterán" KGFB több biztosítónál is.
Én pl. az Uniqua-nál vagyok a Carinával. 1800 ccm-re tavaly 12xxx Ft volt, idén 16xxx Ft EGY ÉVRE!.
További info:
http://www.mavamsz.hu/kgfb.php
Hangsúlyozom, semmilyen vizsgálat nem szükséges a szerzõdéskötéshez, van rá az Uniqa-nál egy erre szakosodott üzletkötõ, egyébként minden úgy megy, mint bármilyen KGFB-kötésnél.

25 évesnél fiatalabb kocsinál kell csak a TWK vagy MBK klubhoz csatlakozás, évi max. 8000 km futásteljesítmény, stb.

Avatar
RWD
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2713
Csatlakozott: 2009 nov. 17, 11:56 am
Autód gyártási éve: 1981
Autód típusa (és generációja): Starlet
Autód felszereltségi jelölése: STD
Autód karosszéria variánsa: Liftback (3 ajtós)

Hozzászólás Szerző: RWD » 2010 feb. 07, 04:04 pm

AndrewGL írta:Gyerekek ne szopassatok már...

25 éves vagy annál idõsebb (forgalmiban gyártási évnél 1985 vagy annál régebbi ádtum szerepel) BÁRMILYEN KLUBHOZ VALÓ CSATLAKOZÁS NÉLKÜL köthetõ ún. "veterán" KGFB több biztosítónál is.
Én pl. az Uniqua-nál vagyok a Carinával. 1800 ccm-re tavaly 12xxx Ft volt, idén 16xxx Ft EGY ÉVRE!.
További info:
http://www.mavamsz.hu/kgfb.php
Hangsúlyozom, semmilyen vizsgálat nem szükséges a szerzõdéskötéshez, van rá az Uniqa-nál egy erre szakosodott üzletkötõ, egyébként minden úgy megy, mint bármilyen KGFB-kötésnél.

25 évesnél fiatalabb kocsinál kell csak a TWK vagy MBK klubhoz
csatlakozás, évi max. 8000 km futásteljesítmény, stb.


Na, ez jól hangzik!
1981 - Toyota Starlet KP62
1983 - Toyota Corolla AE86


Válasz küldése