Ki hangosít? Ki navigál?

Szükség esetén nyissatok bátran új témát, de csak akkor, ha máshova tényleg nem illik.

Mit használsz a kocsiban?

Headset-et.
9
53%
Kihangosítót.
8
47%
 
Szavazatok száma: 17

Avatar
montoya
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2010 aug. 29, 10:17 pm
Tartózkodási hely: BP XI

Hozzászólás Szerző: montoya » 2011 júl. 19, 08:56 pm

Sancy írta:
kleingy írta:
Sancy írta:Jvc KD AVX-33 Exad
Nagyon jó technika, 1,5 éve van meg, semmi panasz nincs rá.
Köszönöm! :)
-Ugyan, igazán nincs mit...
Jó cucc tényleg, grat hozzá! Kár, hogy ennyiért az emberek egy része autót vesz, nem rádiót. :D

1Din helyre amúgy befért rendesen?
IS200 '01
:glcarina: Carina Coupe 1.8 XE - RIP :(
KépCarina Coupe 1.6 DX
Datsun Gloria Hardtop
Mazda 323 BF turbo 4wd

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Re: Ki hangosít? Ki navigál?

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2011 júl. 19, 10:49 pm

bubidisc írta:
bubidisc írta:A nocsia C5-00 telefon GPS-ét navigációra lehet használni offline módban?
Létrehoztam ezt a topicot ezen témák kivesézésére.
Legyen bármi ami mobil és bármi ami navi.
Hajrá! Írkáljatok vagányok! :)
Amennyiben a Nokia E66 okos teónak számít (az), akkor a válasz: igen, tökéletesen használható navigációra. A Nokia Maps progi kell hozzá az OVI-ról, és letiltani a telefonban a szolgáltató hálózatán keresztüli csatlakozást, a telefon kizáróéag a saját GPS vevõjét használja! Az elsõ fölcsatlakozás akár 5-10 perc is lehet, de utána biztosan tartja a jelet.
Egy probléma (kellemetlenség) van vele, hogy egérmozi, kicsi a kijelzõ, de ettõl még használható, csak kevésbé kényelmes, mint egy eredeti PNA, vagy tapimobil.
Mi a feleségemmel már többször használtuk, most is, ahogy nyaralni jöttünk a Balcsira. Jól navigál, a lényeg, hogy a beállításokat helyesen tedd meg, mielõtt útvonalat terveztetsz vele. Ha ezt elmulasztod, kifejezetten idegesítõ dolgokat tud csinálni, viszont helyesen beállítva abszolút használható.
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
montoya
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2010 aug. 29, 10:17 pm
Tartózkodási hely: BP XI

Hozzászólás Szerző: montoya » 2011 júl. 19, 11:43 pm

Röhögjetek: telekommunikációs cégnél dolgozó informatikusként van két butafonom (a céges meg a magán), nincs gps egyikben sem... :D

Ellenben eddig még mindenhová odataláltam, ha más nem, hát verbális gps használatával. ("Csókolom, Julinéni, merre van a...")
IS200 '01
:glcarina: Carina Coupe 1.8 XE - RIP :(
KépCarina Coupe 1.6 DX
Datsun Gloria Hardtop
Mazda 323 BF turbo 4wd

Avatar
kleingy
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 01:03 pm
Tartózkodási hely: ÉRD, Törökbálint
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kleingy » 2011 júl. 20, 07:48 am

Nem csak úri huncutság a telefonba épített navi, bár régen így gondoltam. Egyszerûbb az odajutás akármilyen ismeretlen címre, még akkor is, ha csak pár km egy ismert útvonaltól (pl a fogorvosomhoz elég hülye útvonalon kell menni...), valamint ugyebár mérésre is kitûnõen használható (M0-án 80 a max, namármost a mûszeregységem hagy maga után némi kívánnivalót idõnként. Szóval hasznos! :) Régen én is tényleg a GPS ellen voltam, aztán lett egy - mellékesen GPS-es telefonom tavaly, a Nokia 5800 - és ha már volt benne "amúgy" ez a funkció, hát próbálgattam és rá kellett jönnöm, hogy nem feltétlen baromság. A mostani telefonomban (Galaxy S) már kötelezõ volt, hogy legyen (nem nehéz, minden androidos telefonban van GPS-vevõ), a 4 colos kijelzõvel elég jól használható. :)

Bepinek igaza van, az elsõ, úgynevezett hidegindítás mindig idõt vesz igénybe (a PNA-knál is), azonban az SGS-em lazán talál itt a paneldzsungelben jelet fél-1 percen belül. Gyakorlatilag tovább tart, míg bepötyögöm az úticélt, addigra rendszerint van is jel. :lol:
Kép

1999 liftback, 1.3 4E-FE

Avatar
Laic
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2010 okt. 25, 03:23 pm
Tartózkodási hely: Szigetszentmiklós

Hozzászólás Szerző: Laic » 2011 júl. 20, 08:23 am

Én jobban szeretem, ha már elõre tudom merre megyek, így általában megnézem neten. De van, hogy kifejezetten jó és elõnyös a mobilos GPS, mert mindíg kéznél van (Nokia 5800, Sygic szoftverrel). Ahogy a többiek is írták, néha nehézkesen talál jelet, de utánna tökéletesen mûködik. 8)

Telefonálni meg elõfordul, hogy "hagyomásnyosan" megoldom, ha a közlekedés ideális, de inkább nem telefonálok. Igaz van egy Nokia bluetooth fülesem, de az vagy állandóan a fülembe kéne, hogy legyen, vagy hívásnál szerencsétlenkedem, ami szintén nem szerencsés, nem szeretem... :roll:
Toyota Corolla 1,4 sedan E11 4E-FE

Avatar
Frool
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1620
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 05:17 pm
Tartózkodási hely: Nagykáta, BP.IX., Pécel

Hozzászólás Szerző: Frool » 2011 júl. 20, 10:49 am

BT head sett vagy illegal.
A legtutibb megoldás sancyé (bár engem qára zavar a képernyõ pihentetõ funkciója még nappal is).
CCH vezetőségi tag

Ajtóüvegen át figyelni a menetirányt
finoman adagolva gázt,ellenkormányt.
Szélvédõn keresztül nézni a tájat,
nincs szebb ami rám várhat!
Kilinccsel elõre!!!
AE86GT. 4AGE

Avatar
sede7
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010 feb. 19, 05:39 pm
Tartózkodási hely: Bp.

Hozzászólás Szerző: sede7 » 2011 júl. 20, 01:44 pm

Frool írta:A legtutibb megoldás sancyé
És a legolcsóbb is!:lol:
Részemrõl vezetékes, bedugós head-set induláskor bekészít, ha kell használom, ha nem, nem. Telefonhoz mellékelt, "semmi cicó".
GPS: van a telefonomban, de engem a hidegindításos felállás általában felidegesít (pár perc), ezért inkább nyitok egy google mapset, és á la térkép használom. Hozzátartozik, hogy nem akartam 30-40 eurót fizetni a teljes navigálás licencéért (nincs navigálás, csak útvonalterv), úgy valószínûleg szívesebben használnám.
bepi81 írta:letiltani a telefonban a szolgáltató hálózatán keresztüli csatlakozást
Okostelefont általában olyan elõfizetéssel érdemes venni, amiben van csomagba épített adatforgalom bõven, ezért én nem spórolok a mobilcellás rásegítéssel. Ha jó a szoftver, sokat gyorsít.

Avatar
Frool
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1620
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 05:17 pm
Tartózkodási hely: Nagykáta, BP.IX., Pécel

Hozzászólás Szerző: Frool » 2011 júl. 20, 01:56 pm

Én lusta vagyok utána járni a dolgoknak ezért nem használom navigációként a telefonom.
Nokia (vagy támogatott) térkép van rajta de a navigálás funkció fizetõsnek tûnik, ezért lemondtam róla.
A gps vevõje elég gyengusz lehet, nekem tiszta idõben sem volt még 2-3 percnél gyorsabb a mûhold jelek befogása.
Felhõs idõben, beboruló fakoronás úton nem mûk.rendesen. Egyébként szép idõben is a szélvédõ/mûszerfal találkozása a jó hely neki :cry: . Ha tudtok jó megoldást lehet kipróbálom.
CCH vezetőségi tag

Ajtóüvegen át figyelni a menetirányt
finoman adagolva gázt,ellenkormányt.
Szélvédõn keresztül nézni a tájat,
nincs szebb ami rám várhat!
Kilinccsel elõre!!!
AE86GT. 4AGE

Avatar
kleingy
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 01:03 pm
Tartózkodási hely: ÉRD, Törökbálint
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kleingy » 2011 júl. 20, 01:57 pm

Frool írta:Én lusta vagyok utána járni a dolgoknak ezért nem használom navigációként a telefonom.
Nokia (vagy támogatott) térkép van rajta de a navigálás funkció fizetõsnek tûnik, ezért lemondtam róla.
A gps vevõje elég gyengusz lehet, nekem tiszta idõben sem volt még 2-3 percnél gyorsabb a mûhold jelek befogása.
Felhõs idõben, beboruló fakoronás úton nem mûk.rendesen. Egyébként szép idõben is a szélvédõ/mûszerfal találkozása a jó hely neki :cry: . Ha tudtok jó megoldást lehet kipróbálom.
Pontosan milyen típus?
Kép

1999 liftback, 1.3 4E-FE

Avatar
Frool
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1620
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 05:17 pm
Tartózkodási hely: Nagykáta, BP.IX., Pécel

Hozzászólás Szerző: Frool » 2011 júl. 20, 02:18 pm

N95 régi.
CCH vezetőségi tag

Ajtóüvegen át figyelni a menetirányt
finoman adagolva gázt,ellenkormányt.
Szélvédõn keresztül nézni a tájat,
nincs szebb ami rám várhat!
Kilinccsel elõre!!!
AE86GT. 4AGE

Avatar
kleingy
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 646
Csatlakozott: 2007 aug. 28, 01:03 pm
Tartózkodási hely: ÉRD, Törökbálint
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kleingy » 2011 júl. 20, 02:32 pm

Frool írta:N95 régi.
Némi mókolással megoldható, 8) egyébként hivatalosan az N95-re nincs ingyenes navi, mivel túl régi a telefon.
Kép

1999 liftback, 1.3 4E-FE

Avatar
Frool
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1620
Csatlakozott: 2007 ápr. 18, 05:17 pm
Tartózkodási hely: Nagykáta, BP.IX., Pécel

Hozzászólás Szerző: Frool » 2011 júl. 20, 02:34 pm

Köszi!
CCH vezetőségi tag

Ajtóüvegen át figyelni a menetirányt
finoman adagolva gázt,ellenkormányt.
Szélvédõn keresztül nézni a tájat,
nincs szebb ami rám várhat!
Kilinccsel elõre!!!
AE86GT. 4AGE

Avatar
gecsa
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 3080
Csatlakozott: 2009 szept. 06, 11:17 am

Hozzászólás Szerző: gecsa » 2011 júl. 28, 09:36 pm

én nem telefonálok vezetés közben...akkor csak megadott emberek zavarhtják meg eme nemes idõtöltésemet..:D azok is bettivel fognak olyankor beszélni..:D ha egyedül vagyok,arra az esetre van kanóc a kocsiban,csak mindig elfelejtem berakni a fülembe..:D

naviban meg navon n470-et használok igo-val..

Avatar
sede7
Aktív fóruméletet élõ
Aktív fóruméletet élõ
Hozzászólások: 545
Csatlakozott: 2010 feb. 19, 05:39 pm
Tartózkodási hely: Bp.

Hozzászólás Szerző: sede7 » 2011 júl. 28, 09:54 pm

gecsa írta:kanóc
:D:D:D

Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2011 júl. 29, 08:57 am

sede7 írta:
bepi81 írta:letiltani a telefonban a szolgáltató hálózatán keresztüli csatlakozást
Okostelefont általában olyan elõfizetéssel érdemes venni, amiben van csomagba épített adatforgalom bõven, ezért én nem spórolok a mobilcellás rásegítéssel. Ha jó a szoftver, sokat gyorsít.
Ez okés, de minek fizetnél a szolgáltatónak a csomagért, ha a készülékbe épített A-GPS anélkül és fõleg, INGYEN elnavigál bárhova, ahol van jel...
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i


Válasz küldése