Klíma

Ha alkatrészre lenne szükséged, vagy meg szeretnél válni tőle nézz be ebbe a témakörbe!
Avatar
danielf77
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2009 márc. 28, 11:35 pm
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: danielf77 » 2012 aug. 10, 01:45 pm

Sziasztok!
Nem tudtok eladó bontott klímát E11-es 2001-es vvt-i corollához? Alap verziót vettem belõle 3 éve használtan. Ráadásúl elég nehéz a gépet beazonosítani, mert ugyan e11 de már a 97LE-s 1.4-es motor van benne, így az sem tudom, hogy klímából nem e az e12-be is szerelt klíma kell bele? Ebben tudnátok segíteni?

Üdv,
Dani

Szabolcs76
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2012 aug. 27, 08:39 am
Tartózkodási hely: Tárnok, Érd
E10-11 klíma

Hozzászólás Szerző: Szabolcs76 » 2012 aug. 27, 09:07 am

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, köszöntök mindenkit itt. 10 éve használok Corollát, de nagyon hiányzik belõle a klíma. E10-es kombi autóról van szó 4E-FE motorral, 97.06-os gyártással. A kérdés az lenne, hogy az E11-es klíma alkatrészei belemennek-e? Az Ebay-en nézegettem klímákat. Úgy néz ki, hogy az elpárologtató ugyan az. A többi elemrõl is elmondható ez? Sajnos az E10-es klíma elég ritka fõleg itthon (bontókat már végigcsörögtem) Ettõl függ, hogy megy-e az autó a levesbe, vagy marad. Én szívesen megtaranám, mert piszok megbízható, szerethetõ járgány, sosem volt gondom vele, ráadásul kombi és még LPG-s is, tehát érdemes lenne rászánni egy kis pénzt a klímára.

Üdvözlettel:

Szabolcs

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2012 aug. 27, 09:43 am

Szervusz!

Vannak közös alkatrészek, de sajnos nagyon sok a különbözõ is. Annyira nem szuper ritka még az E10 1.3 klíma sem itthon, hogy ne lehessen találni. Van a klubban is pár db. Mindenképpen azt javasolnám, hogy E10-bõl származó komplett szettet rakj a tiedbe és ne pecázgasd össze, mert utóbbi irdatlan meló és sok benne a buktató.
A legjobb amit tehetsz, ha pl az interneten felbukkanó osztrák-német-svájci külföldi papíros E10-ekbõl kaparintasz meg egyet. Mert! kipróbálható, hogy mûködik-e, te bonthatod ki lelkiismeretesen és lesz hozzá kábelezésed is, ami egyáltalán nem utolsó dolog!
Racing-bazar.hu, duen.hu, jofogas.hu, aprod.hu, autoalkatresz.hu, hasznaltautó.hu, expressz.hu, vatera.hu, apronet.hu....
Kell hozzá türelem az biztos, de egyáltalán nem lehetetlen! Úgyis jön a tél. Ha ügyes vagy találsz tavaszig, bár részben szerencse kérdése is. lehet ma délután is ráakadsz egy hirdetésre.
Hajrá :wink:

Köszönjük, hogy vetted a fáradtságot és jó helyre, kellõ infokkal írtál így elsõre is!
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

Avatar
Swen
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2010 aug. 30, 11:17 pm

Hozzászólás Szerző: Swen » 2012 aug. 27, 01:08 pm

Ha valaki nemet vagy oszträk autot akar haza vinni vagy csak megkene nezni autot abban szivesen tudok segiteni, valamint ebayen valo väsärläsban is. (Bocsi az ekezetekert)

Avatar
Pacsker
Site Admin
Site Admin
Hozzászólások: 23933
Csatlakozott: 2007 márc. 09, 06:44 pm
Autód gyártási éve: 1988
Autód típusa (és generációja): Corolla E9
Autód felszereltségi jelölése: GTi
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pacsker » 2012 aug. 31, 10:40 am

4EFE klíma. Ilyesmire gondoltam. (akár megvenni kompletten, majd idõvel kiárulni)
Klubelnök

Merjünk nagyban gondolkodni!
"Before you say you can't do it, try it" / Sakichi Toyoda
"I always say, the way a man treats his car is how he treats himself." / Tarconi


:e9lb: AE92 Liftback GT-i (4AGE, Kouki)
:te71matyi: TE71 GT DOHC Coupe (2TG, Zenki)
Kép KE11 Sedan felújítását várva (2K, Kouki)
:kp60: KP60 Starlet versenyautó építés alatt (4AGE)

Kép

kgdh3h
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2017 máj. 30, 11:22 am
Re: Klíma

Hozzászólás Szerző: kgdh3h » 2018 márc. 27, 03:38 pm

Sziasztok!

'99-es 4E-FE motoros E11 klímájához keresek pár alkatrészt, csavarok, egy-két csőrögzítő konzol, stb.
Valakinek vannak ilyenek visszamaradt bontásból, illetve tud bontót, ahol volt klímás E11, s szólna, azt megköszönném, mert új árban horror lenne ez a marék alkatrész.

Illetve kérdezném, hogy ezekhez lehet tömítést szettben venni? Az 1.8-as motorral szerelt '99-es amcsi Corollákhoz természetesen mindenhol árulnak mindenféle tömítés, meg felújító szettet.

Üdv.: kgdh3h


Válasz küldése