Klima

Ha alkatrészre lenne szükséged, vagy meg szeretnél válni tőle nézz be ebbe a témakörbe!
Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2014 aug. 12, 09:37 pm

pézsé írta:nézd meg a klímaszűrő fedél gumitömítését, nekem molyan passzentos, hogy nem hiszem onnan kicsöppenne bármi is.
Na igen, közben megnéztem a sedant, az is csöpögne, de annak jobb a tömítése és nem engedi :)

Lehet valahol máshol enged a Liftback, mert a gumi tényleg passzos...
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Orga
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010 feb. 28, 01:38 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Orga » 2015 ápr. 07, 09:54 pm

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy most vettem észre, (E12) klímakompresszor szíjtárcsája kotyog! :(
Gondolom ez nagyon nem jó?! Fel lett töltve, de nem nagyon hűt! Klímakompresszort lehet javítani, felújítani? Ránéztem az árakra és pici mellett, nem nagyon tudnánk most kigazdálkodni egy újat!
Érdemes venni esetleg bontottat, vagy kidobott pénz? Lehet még így járni vele?
Nem tudtam, hogy lehetetlen... ezért megcsináltam! :)

Corolla E12 1.4 D-4D Hatchback SB1KC... 2006 130e Km

Knox84
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2015 márc. 21, 09:57 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Besnyő
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Knox84 » 2015 ápr. 08, 06:00 am

Az ékszíj tárcsájának a kotyogását egy csapágycserével lehet orvosolni jellemzően, a nem hűter pedig látatlanban nem lehet mit mondani, az sok mindenről lehet. A csapágycseréhez, ha hozzáférhető helyen van mégcsak le sem kell fejteni a gázt, ha nem szerencsés a helye akkor cumi, gázt is le kell szívni, de mondjuk akkor látni hogy elment a gáz vagy nem( a nem hűtre egy lehetséges ok). Üdv: Knox
E 10 sedan, 4E-FE Harmony :)

Orga
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010 feb. 28, 01:38 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Orga » 2015 ápr. 08, 10:54 am

Köszönöm! Kicsit megnyugtattál! :) Az alig hűtés nem is lenne probléma, a picivel a kocsiba nem is kell nagyon hideg. Tulajdonképpen évek óta alig hűt, a töltés után is. Lehet a szűrő csere segítene rajta? Valamiért ez a klíma szűrő kimaradt az életemből. A kotyogás azért rémített meg, mert alapjáraton nagyon rázza az ékszíjat. Magasabb fordulaton nem, de nem hinném, hogy jót tesz a többi tengelynek, vagy mit tudom én. Szerintem hozzá lehet férni. Lehet hozzá kapni külön saját csapágyat, vagy csak kiszedni elvinni és venni egy ugyan olyat?! Csinált már valaki ilyet? :) Otthon meg lehet csinálni, ha nem kell leengedni a gázt?
Nem tudtam, hogy lehetetlen... ezért megcsináltam! :)

Corolla E12 1.4 D-4D Hatchback SB1KC... 2006 130e Km

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 ápr. 08, 12:27 pm

A kicsit hűt, de többre nem képes hibajelenség általában a kevés hűtőgáz miatt van. Azaz elszivárog a gáz. Ha feltöltötték, akkor igazán végezhettek volna nyomáspróbát, és észrevehették volna a kompresszor csapágy hibáját is... a szárító szűrőt is érdemes bizonyos időközönként cserélni.
A másik a pollen szűrő, főleg ha kisgyerek is utazik az autóban érdemes félévente cserélni, persze ha csak hétvégente használja az ember, akkor ráér éves periódusban. Ha ez eltömődik akkor levegő is kevés jut be ezen keresztül, ez nem befolyásolja a levegő hőmérsékletét, azaz nem emiatt nem hűt rendesen.
Én megnéztem az én kompresszorom felépítését, gyárilag a kompresszor egyben van, nem lehet külön venni hozzá csapágyat, csak a kuplung szerkezetet hozza az alkatrész katalógus, ettől függetlenül érdemes megkérdezni a márkaszerviztől.
Érdemes lehet használtat is keresni, utángyártottat nem ismerek, nem tudom mennyire lehet jó, mennyire nem. Szoktak árulni felújított gyárit is (Denso), ilyen olyan név alatt futnak.
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Knox84
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2015 márc. 21, 09:57 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Besnyő
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Knox84 » 2015 ápr. 08, 05:24 pm

Sajnos az én tudásom nem típusspecifikus, és meglehetősen kopott, sajnos nem dolgoztam denso kompresszorokkal, nekünk a Sanden volt a mindennapi meló tárgya.
E 10 sedan, 4E-FE Harmony :)

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2015 ápr. 08, 06:50 pm

Orga írta:Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy most vettem észre, (E12) klímakompresszor szíjtárcsája kotyog! :(
Gondolom ez nagyon nem jó?! Fel lett töltve, de nem nagyon hűt! Klímakompresszort lehet javítani, felújítani? Ránéztem az árakra és pici mellett, nem nagyon tudnánk most kigazdálkodni egy újat!
Érdemes venni esetleg bontottat, vagy kidobott pénz? Lehet még így járni vele?
Ugyanúgy fel lehet újíttatni, mint egy generátort.
Szigorúan csak szakműhelyben. Otthon nem. Vákuum, nyomáspróba, gáz, olaj, ezeket nehéz otthon adagolni.
Elméletileg nem jó, ha levegő megy a rendszerbe.
Ha szétszedik a rendszert, a szárítószűrő (vélhetően egy kisebb alu. termosz méretű dolog a klíma előtt) cseréje is érdemes. És mivel ez magával viszi az olaj egy részét, azt pótolni kell. A túl sok olaj viszont tönkreteszi, szóval nem játék.

Nekem a sedan olyan, hogy sikeres nyomáspróba és friss feltöltés esetén sem ad olyan hideget soha, mint az 5 éve feltöltött Liftback. Mivel a meleg is lassan jut el a sedan utasterébe (kb. 5-10 perc, a liftbacknél meg ugyanannyi csak másodperc), ezért dugulásra gyanakszom valahol, falevelek stb.
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Orga
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010 feb. 28, 01:38 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Orga » 2015 ápr. 09, 08:26 pm

Köszönöm mindenkinek!
Knox84 gondolom a múltidő azért van, mert már nem csinálod!?
Beszéltem egy szakműhellyel, azt mondták, a felújítás 40-50e, ha kérek egy felújított kompresszort helyette, az 100e körül van! :( És két nap!
A pollenszűrőt szoktam cserélni, még a pici előtt is, + le szunyoghálóztam a levegőnyílásokat az ablaktörlőmotoroknál, mert sokszor állt vastagon a falevél a szűrő tetején.
Akkor összeszedjük a pénzt a felújításra! Esetleg valaki olcsóbban, vagy az is jó, ha csak gyorsabban!? :)
Nem tudtam, hogy lehetetlen... ezért megcsináltam! :)

Corolla E12 1.4 D-4D Hatchback SB1KC... 2006 130e Km

Knox84
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2015 márc. 21, 09:57 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Besnyő
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Knox84 » 2015 ápr. 09, 09:16 pm

Orga írta:Köszönöm mindenkinek!
Knox84 gondolom a múltidő azért van, mert már nem csinálod!?
Beszéltem egy szakműhellyel, azt mondták, a felújítás 40-50e, ha kérek egy felújított kompresszort helyette, az 100e körül van! :( És két nap!
A pollenszűrőt szoktam cserélni, még a pici előtt is, + le szunyoghálóztam a levegőnyílásokat az ablaktörlőmotoroknál, mert sokszor állt vastagon a falevél a szűrő tetején.
Akkor összeszedjük a pénzt a felújításra! Esetleg valaki olcsóbban, vagy az is jó, ha csak gyorsabban!? :)
Átigazoltam. Már az autópálya üzemeltetésben dolgozom 3 éve. A klímás cégnek nem a fő profilja volt a javítás, inkább raktérhűtőkkel, buszklímákkal dolgoztunk, azokat építettük be, illetve végeztük a karbantartásokat rajtuk... Rég volt, tán igaz se... :)
E 10 sedan, 4E-FE Harmony :)

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 ápr. 10, 10:07 am

Jorn írta:Nekem a sedan olyan, hogy sikeres nyomáspróba és friss feltöltés esetén sem ad olyan hideget soha, mint az 5 éve feltöltött Liftback. Mivel a meleg is lassan jut el a sedan utasterébe (kb. 5-10 perc, a liftbacknél meg ugyanannyi csak másodperc), ezért dugulásra gyanakszom valahol, falevelek stb.
Srácok, a fűtés/hűtés hatásfoka NEM egyenlő a beáramló levegő mennyiségével, hanem annak hőmérsékletével egyenlő. Ha egy klíma jól/normálisan hűt, akkor a kevesebb beáramló levegőtől melegebb lesz a levegő, azaz kevésbé hűt? Nem! Pont ellenkezőleg, még hidegebb lesz, illetve fűtésnél még melegebb, tehát az ilyen jellegű problémákat az okozza, hogy a hőátadó felülete nem elég hideg, vagy nem elég meleg, és nem az, hogy eltömődtek a légjáratok. A hőcserélőn lévő lerakódások szintén csökkentik a hatásfokot, azaz belül elég hideg/meleg a hőcserélő, csak a sok kosztól az nem jut el a rajta átáramló levegőig, de a falevelek a levegő útját is elállják, azaz csökken az áramlási sebesség, azaz több idő marad átadni a hőt, vagy elvonni azt.
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2015 ápr. 10, 06:25 pm

Zolee11 írta:
Jorn írta:Nekem a sedan olyan, hogy sikeres nyomáspróba és friss feltöltés esetén sem ad olyan hideget soha, mint az 5 éve feltöltött Liftback. Mivel a meleg is lassan jut el a sedan utasterébe (kb. 5-10 perc, a liftbacknél meg ugyanannyi csak másodperc), ezért dugulásra gyanakszom valahol, falevelek stb.
Srácok, a fűtés/hűtés hatásfoka NEM egyenlő a beáramló levegő mennyiségével, hanem annak hőmérsékletével egyenlő. Ha egy klíma jól/normálisan hűt, akkor a kevesebb beáramló levegőtől melegebb lesz a levegő, azaz kevésbé hűt? Nem! Pont ellenkezőleg, még hidegebb lesz, illetve fűtésnél még melegebb, tehát az ilyen jellegű problémákat az okozza, hogy a hőátadó felülete nem elég hideg, vagy nem elég meleg, és nem az, hogy eltömődtek a légjáratok. A hőcserélőn lévő lerakódások szintén csökkentik a hatásfokot, azaz belül elég hideg/meleg a hőcserélő, csak a sok kosztól az nem jut el a rajta átáramló levegőig, de a falevelek a levegő útját is elállják, azaz csökken az áramlási sebesség, azaz több idő marad átadni a hőt, vagy elvonni azt.
Ezt biztos nekem akartad írni ? Én egy konkrét jelenséget írtam le, ami a két autóm közötti különbség. Ez lehet akár a japán és angol gyártás közötti különbség is, az angol jobban fűt és hűt (más alkatrészek). Vagy pedig tényleg hiba, de eddig még nem sikerült rájönni, hol. Ha konkrét javaslatod van a hibakeresésre, örömmel meghallgatom.
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 ápr. 11, 10:23 am

Jorn írta:Ezt biztos nekem akartad írni ? Én egy konkrét jelenséget írtam le, ami a két autóm közötti különbség. Ez lehet akár a japán és angol gyártás közötti különbség is, az angol jobban fűt és hűt (más alkatrészek). Vagy pedig tényleg hiba, de eddig még nem sikerült rájönni, hol. Ha konkrét javaslatod van a hibakeresésre, örömmel meghallgatom.
Fogjuk rá. Ha jól értelmeztem, akkor szerinted, azért fűt, hűt kevésbé, mert eltömődhettek a légjáratok. Az első kérdésem az lenne, hogy a levegő mennyisége megvan? Azaz jó a ventilátor, kap elég levegőt? Be tud fújni normálisan az utastérbe?
Ezektől független az, hogy mennyire képes azt a keveset is fűteni hűteni. Ha meg normálisan áramlik a levegő, csak hűteni/fűteni nem tudja rendesen, akkor nincs elég hőátadás/elvonás.
Mivel mind a 2 kör külön hőcserélős tudtommal, az azt jelentené, hogy egyszerre halt be mindkét kör, ami elég nehezen elképzelhető. Néztél már be a hőcserélő bordára? Nem lepte be a moha? :)
Ha teljesen tiszta, akkor egyszerűen nincs elég hűtőközeg, vagy fűtőközeg áramlás, lehet nem egyszerre gyengültek el, de lerakódást csak a fűtőkör cserélőjében tudok elképzelni, vagy eleve ott sincs, hanem nem nyit rendesen a fűtéscsap. A klímánál a kompresszor is lehet gyengébb kopás miatt. Azt kéne megnézni, mennyire hűti a bemenő hideg csövet, van-e elegendő gázmennyiség, és olaj a rendszerben. Nagyon sok hibalehetőség lehet, hogy miért nincs rendes hűtés, a leggyakoribb az, hogy elszökött a gáz egy része.
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Avatar
Jorn
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 1354
Csatlakozott: 2011 dec. 20, 09:32 am
Autód gyártási éve: 1998
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Liftback (5 ajtós)
Tartózkodási hely: Tatabánya
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Jorn » 2015 ápr. 11, 02:34 pm

Zolee11 írta:
Jorn írta:Ezt biztos nekem akartad írni ? Én egy konkrét jelenséget írtam le, ami a két autóm közötti különbség. Ez lehet akár a japán és angol gyártás közötti különbség is, az angol jobban fűt és hűt (más alkatrészek). Vagy pedig tényleg hiba, de eddig még nem sikerült rájönni, hol. Ha konkrét javaslatod van a hibakeresésre, örömmel meghallgatom.
Fogjuk rá. Ha jól értelmeztem, akkor szerinted, azért fűt, hűt kevésbé, mert eltömődhettek a légjáratok. Az első kérdésem az lenne, hogy a levegő mennyisége megvan? Azaz jó a ventilátor, kap elég levegőt? Be tud fújni normálisan az utastérbe?
Ezektől független az, hogy mennyire képes azt a keveset is fűteni hűteni. Ha meg normálisan áramlik a levegő, csak hűteni/fűteni nem tudja rendesen, akkor nincs elég hőátadás/elvonás.
Mivel mind a 2 kör külön hőcserélős tudtommal, az azt jelentené, hogy egyszerre halt be mindkét kör, ami elég nehezen elképzelhető. Néztél már be a hőcserélő bordára? Nem lepte be a moha? :)
Ha teljesen tiszta, akkor egyszerűen nincs elég hűtőközeg, vagy fűtőközeg áramlás, lehet nem egyszerre gyengültek el, de lerakódást csak a fűtőkör cserélőjében tudok elképzelni, vagy eleve ott sincs, hanem nem nyit rendesen a fűtéscsap. A klímánál a kompresszor is lehet gyengébb kopás miatt. Azt kéne megnézni, mennyire hűti a bemenő hideg csövet, van-e elegendő gázmennyiség, és olaj a rendszerben. Nagyon sok hibalehetőség lehet, hogy miért nincs rendes hűtés, a leggyakoribb az, hogy elszökött a gáz egy része.
Írtam már korábban is, hogy volt klímásnál, nyomáspróba, feltöltés, szárítószűrő csere, olaj, minden megvolt, automata gép vezérelte. Egy évvel korábban is volt nyomáspróba, feltöltés, és közben nem szökött el gáz. Ennek ellenére gyengébb a sedan, mint a liftback, ahol 5 éve volt ilyesmi utoljára. Mivel különböző típusú a kompresszor, én részben ennek tudom be.
A levegőbefúvás is gyengébb valamivel a sedanon. A liftbacken 1-es, a sedanon 2-es hozza kb. ugyanazt az érzetet. Ez igaz fűtés-hűtés esetén is. Ezért gyanakszom némi dugulásra.
A fűtés: volt tisztítva (hűtőtisztító), a termosztát új gyári, nem levegős a rendszer, hűtőfolyadék is friss. Mégis gyengébb. A fűtéscsap már nekem is motoszkált a fejemben, azt megnézem, köszi. A bowden rendesen mozgatja, tehát csak belül lehet valami, de mit lehetne tenni, kiáztatni valamiben például ?
10/2006 angol ZZT251 SOL TEC EUR SED LHD 1ZZFE HTWC MTM 5F
11/1998 angol AE111 TERRA UKP EUR LB LHD 4AFE MTM 5F
(07/1998 japán AE111 TERRA EUR SED LHD 4AFE MTM 5F)

Avatar
Zolee11
Gyakori látogató
Gyakori látogató
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2013 aug. 13, 01:10 pm
Autód gyártási éve: 2001
Autód típusa (és generációja): Corolla E11
Autód felszereltségi jelölése: Terra
Autód karosszéria variánsa: Sedan (4 ajtós)
Tartózkodási hely: Maglód
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Zolee11 » 2015 ápr. 13, 03:09 pm

Jorn írta:Írtam már korábban is, hogy volt klímásnál, nyomáspróba, feltöltés, szárítószűrő csere, olaj, minden megvolt, automata gép vezérelte. Egy évvel korábban is volt nyomáspróba, feltöltés, és közben nem szökött el gáz. Ennek ellenére gyengébb a sedan, mint a liftback, ahol 5 éve volt ilyesmi utoljára. Mivel különböző típusú a kompresszor, én részben ennek tudom be.
A levegőbefúvás is gyengébb valamivel a sedanon. A liftbacken 1-es, a sedanon 2-es hozza kb. ugyanazt az érzetet. Ez igaz fűtés-hűtés esetén is. Ezért gyanakszom némi dugulásra.
A fűtés: volt tisztítva (hűtőtisztító), a termosztát új gyári, nem levegős a rendszer, hűtőfolyadék is friss. Mégis gyengébb. A fűtéscsap már nekem is motoszkált a fejemben, azt megnézem, köszi. A bowden rendesen mozgatja, tehát csak belül lehet valami, de mit lehetne tenni, kiáztatni valamiben például ?
Értem, akkor egy hasonló sedan-nal kellene összehasonlítani, lehet csak teljesítménybeli eltérés, a fűtés eltérése is lehet hasonló okból, ha nem, akkor lehet még az is, hogy a termosztát nem jó, és nem zár teljesen, így fel se tud melegedni a motor, már áramlik be a hideg víz a hűtőből, ezért melegszik fel lassan, de ezt a mutatón is látni kellene, hogy a hőfok lassan emelkedik, ha ez normális szinten van, azaz normális tempóban felmelegszik, akkor csak a csap lehet, vagy maga a hőcserélőben van lerakodva valami, és nem megy át normálisan a víz rajta, hogy mivel kell puceválni, az jó kérdés, gondolom elsőként vízzel kell jól átmosni, jól belecsapatni a vizet.
'01 Toyota Corolla Sedan 1,4 Linea Terra ('12-)

Orga
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2010 feb. 28, 01:38 pm
Tartózkodási hely: Budapest
Re: Klima

Hozzászólás Szerző: Orga » 2015 ápr. 17, 10:21 pm

A héten voltam egy klíma szervizben, nekem úgy tűnt, hogy tényleg értenek hozzá és érdekli is őket...
a lényeg, hogy megnézték, azt az információt kaptam, hogy ezen ki lehet cserélni a csapágyat és le sem kell szedni a kompresszor! 25e körülre mondták, 2-3 óra, megnézik a gázt is, nem e szennyezett, stb.
A szűrőre azt mondták, ha a gáz rendben van, nem kell cserélni!
Szerintetek rájuk merjem bízni? :lol:
Nem tudtam, hogy lehetetlen... ezért megcsináltam! :)

Corolla E12 1.4 D-4D Hatchback SB1KC... 2006 130e Km


Válasz küldése