Autóápolás

Autóink karosszériájának és beletrének szebbé tétele és ezek állagmegőrzése. Tippek, trükkök, tapasztalatok
Avatar
bepi81
Fanatikus fórumozó
Fanatikus fórumozó
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2010 nov. 23, 03:40 pm
Autód gyártási éve: 2007
Autód típusa (és generációja): Verso
Autód felszereltségi jelölése: Sol
Autód karosszéria variánsa: MPV
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: bepi81 » 2015 jan. 10, 04:25 pm

Nem. De különbséget kell tenni a körülmények között. A só sehogy nem jó, ez tény. De sokkal szarabb a helyzet, ha magas páratartalomban, sós állapotban dúnsztolod a fémet, mintha -5 - -10 fokban áll az autó az utcán. :wink:
Ha 1-2 hetet áll így, minden bizonnyal semmi baja nem lesz. Jó, én egy jó állapotú autóról beszélek, egy 20-25-30-35 éves kasztni lehet, hogy érzékenyebb már... de szerintem fagyban azok sem rohadnak jelentősen.
4 év E11 fl Corlla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
Jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Avatar
attila91
Visszajáró
Visszajáró
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2014 aug. 06, 06:48 pm
Re: Autóápolás

Hozzászólás Szerző: attila91 » 2015 ápr. 12, 09:45 pm

Sziasztok!

Van egy pár elem az autómon (E10 szedán), aminek a javíttatását most tavaszra tervezem (két hátsó ív, vezetőoldali ajtó, bal első sárvédő) Emiatt az autót belülről mondhatni teljesen szétkaptam :) A kérdésem az lenne, hogy lakatolás és fényezés után miket érdemes elvégezni az autón, ha már így szét van szedve (műszerfal, tetőkárpit és az A oszlop borítás maradt csak fenn)?

Amikre én gondoltam:

-Alváz és üregvédelem. Na itt minden érdekel, kinek mi vált be, mert olvastam/hallottam már mindenfélét.

-Takarítás. Üléseket, és a szőnyeget vizes takarítógéppel szeretném kitisztítani, az ajtókárpitokat pedig kárpittisztító habbal majd porszívó, de ez is a legkisebb fokozaton nehogy felrántsa a kárpitot :)

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok. Lehet, hogy valamit szeretnék, csak éppen nem jut eszembe, hogy meg kéne most csinálnom :)



Üdv: Attila


Válasz küldése